5 اسفند 1395 توسط مدیر سایت

افتتاح بخش ماموگرافی درمانگاه خيريه انصار

دکتر مقدسی متخصص رايولوژی و سونوگرافی، در گفتگو با سایت رسمی درمانگاه انصار در این باره گفت: این بخش تازه تأسیس درمانگاه، یکی از مجهزترین و به روزترین بخش های ماماگرافی است که در کشور وجود دارد که با تلاش و مساعدت مدیران موسسه امکان راه اندازی آن به بهترین شکل ممکن فراهم شد تا مردم عزیز منطقه این امکان را داشته باشند تا از آن بهره مند شوند.

وی در مورد هزینه های استفاده از این بخش و امکانات اضافه ای که درمانگاه به مراجعین محترم خود ارائه می دهد گفت: که بنا به تصمیم مدیران استفاده از این بخش تا اطلاع ثانوی و در جهت اکرام مراجعین با سي درصد تخيف همراه خواهد بود.

مسئول فنی بخش راديولوژي درمانگاه خيريه انصار در خصوص کیفیت تجهیزات استفاده شده در این بخش گفت که تمامی وسایل موجود در بخش مامو گرافی درمانگاه انصار تمام دیجیتال و DR است که باعث می شود میزان اشعه ساطع شده در آن از دیگر دستگاه های موجود کمتر باشد.

از دیگر امکانات منحصر به فرد این دستگاه ها ذخیره تصاویر ثبت شده به صورت دیجیتال و با رزولیشن بسیار بالا است که این امکان را به فرد متخصص می دهد تا تصاویر را به میزان لازم بزرگ کند و ناهنجاری هایی که با وسایل معمولی قابل مشاهده نیست را آشکار سازد.

رادیولوژیست با سابقه درمانگاه انصار با اشاره به ضرورت انجام ماموگرافی برای بانوان، افزود: انجام اين گرافي گرافی از پستان ابزاریست دقیق برای کشف زودرس سرطان ها پستان و ضروریست که بانوان از سن 40 سالگي هر دو سال یکبار این کار را انجام دهند.

این پزشک متخصص در خصوص قابلیت اطمینان و اعتماد به نتایج ماموگرافی گفت که در 99 درصد موارد نتایج به دست آمده کاملاً درست است و احتمال خطا در آن بسیار نادر است.

وی در آخر، در خصوص نگرانی افراد مبنی بر ضرر های احتمالی این کار برای سلامتی عنوان کرد که اشعه ایجاد شده در اثر ماموگرافی كم مي باشد و حتی در دراز مدت هم عارضه ای برای فرد استفاده کننده ایجاد نمی کند.

هم اكنون مراجعه كنندگان مي توانند همه روز از ساعت 8 صبح الي 2 بعد از ظهر براي انجام ماموگرافي به اين مركز مراجعه كنند و در كمترين زمان دقيق ترين تشخيص را دريافت نمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *