10 بهمن 1395 توسط مدیر سایت

همایش پویش ملی مبارزه با سرطان

سرطان قابل پيشگيری است با خود مراقبتی و اميد 

همه ما با مجموعه بیماری هایی که به دلیل تکثیر مهار نشدنی سلول ها به وجود می آیند و به آن ها سرطان می گویند آشنایی داریم. اما اکثرا بر این باوریم که فرد مبتلا شده به سرطان راهی جز مرگ زود هنگام پس از گذراندن زندگی ای دشوار ندارد و گمان می کنیم درمانی برای سرطان نیست و نمی توان از مرگ ناشی از این بیماری اجتناب کرد.
پزشکان و کارشناسان درمان اما نظر دیگری دارند. تحقیقات نشان داده فرد مبتلا در صورت آگاهی زودهنگام از بیماری و با شروع درمان در سریع ترین زمان ممکن و از طریق پیشگیری از گسترش ابعاد این بیماری قابلیت کنترل و درمان سرطان را دارد.

آگاهی در مورد سرطان و راه های پیشگیری از آن، این فرصت را به انسان می دهد که اولا تا حد امکان از این بیماری دوری کرده و دوما در صورت ابتلا آگاهانه و به سرعت و بدون از دست دادن امید و انگیره روند درمان را آغاز کند.
طبق آمار های رسمی ارائه شده، دومین علت مرگ و میر در کشور ما سرطان است، سالانه 90 هزار نفر در ایران به این بیماری دچار شده و سرعت رشد این پدیده در ایران رتبه اول را در سطح دنیا دارد.
لذا توجه به این مسئله و آگاهی بخشی به مردم در مورد سرطان امری الزامی است که می بایست در صدر اولویت های نهاد های مربوطه قرار گیرد.

حاضرین در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان

حاضرین در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان

موسسه خيريه انصارالحسين عليه السلام به همین دلیل و در جهت آگاهی بخشی و آموزش در راستای کمپین ملی مبارزه با سرطان، به صورت کاملا رایگان با مشاركت و همراهی موسسه خيريه سيد محمد رضوی، اساتيد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی، بنياد امور بيماری های خاص، مركز پيشگيری و كنترل سرطان آلا (مكسا) و بسيج جامعه دندانپزشكی، همايشی را تحت عنوان پويش ملي مبارزه با سرطان در تاريخ ششم بهمن ماه 1395 برگزار کرد.

در این همایش که در موسسه انصارالحسين عليه السلام برگزار گردید، سركار خانم دكتر پونه پيرجانی از بنياد مكسا و جناب آقاي دكتر محمد رضا هاشمی فرد متخصص انكولوژي از بنياد امور بيماری های خاص شرکت و سخنرانی داشتند.

سخترانی دکتر پیرجانی در خصوص راه های پيشگيری از ابتلا به سرطان و امور حمايتی پس از به وجود آمدن آن بود و جناب آقای دكتر هاشمی فرد به ايراد سخنرانی در امور تغذيه در ابتلای به سرطان و تغذيه مناسب پرداختند.

در این همایش صحبت های دکتر ملک زاده، معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به نمایش در آمد و همچنین کلیپی اینفوگرافی از راه های پیشگیری از ابتلا به سرطان پخش شد. در آخر نیز در حضور 300 شرکت کننده محترم از پزشکان و سخنرانان تقدیر به عمل آمد.

حاضرین در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان

حاضرین در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *