لوگو درمانگاه انصار
مركز تصوير برداری پزشكی درمانگاه انصار به منظور پاسخ گويی به انواع نيازهای تصوير برداری پزشكی بيماران در قسمتی مجزا طراحی و تجهيز شده است؛ بخش تصوير برداری پزشكی با داشتن پزشك متخصص راديولوژيست و كارشناسان مجرب در خدمت بيماران محترم است. از خصوصيات بارز اين بخش می توان به موارد زير اشاره كرد: بهره مندی از دستگاه های روز دنيا در زمينه تصوير برداری پزشكی شامل: ماموگرافی ديجيتال، پانوركس ديجيتال. رعايت كامل استانداردهای حفاظت در برابر پرتو. پاسخ گويی سريع و در كمترين زمان به مراجعين و بيماران محترم

خدمات بخش

بخش راديولوژی درمانگاه انصار با در اختيار داشتن تجهيزات فول ديجيتال از معتبر ترين برندهای دنيا در زمينه تصوير برداری آماده ارائه خدمت به مراجعين می باشد در اين مركز تصاوير دريافتی با بالاترين كيفيت و توسط كارشناسان مجرب(خانم و آقا) همه روزه و در دو شيفت صبح و بعد از ظهر انجام می شود.

خدمات بخش:
  • راديوگرافی های روتين تخصصی ارتوپدی
  • رادیوگرافی ایستاده سرتاسر اندام های تحتانی
  • راديولوژی تخصصی دندان فول ديجيتال
  • عكس كامل دندان (پانوركس ديجيتال)
  • راديولوژی تك دندان
  • سفالوگرام

* راديولوژی تخصصی دندان فول ديجيتال: تصاویری هستند که از دندان‌ ها، استخوان‌ ها و بافت‌ های نرم اطراف آن گرفته می‌ شوند تا مشکلات مربوط به دهان، دندان و فک‌ ها تشخیص و به‌ درستی درمان شوند * راديوگرافی پانوركس يكی از مرسوم ترين راديوگرافی های تشخيصی در دندانپزشكی است. در اين نوع راديوگرافی دندانپزشك می تواند كل دندان های استخوانی فك بالا و پايين بيمار را در يك كليشه ببيند. * سفالوگرام نوعی روش عکس برداری است که به منظور اندازه گیری جمجمه، فک، دندان و صورت انجام می شود در واقع سفالوگرام گرافی است که دندانپزشکان، جراحان دهان، فک و صورت از آن به عنوان نقشه درمان استفاده می کنند.

سونوگرافی يك نوع دستگاه تصويربرداری است كه با استفاده از امواج صوتی با فركانس بالا، اندامها و ساختارهای داخل بدن را نگاه می كنند متخصصان از آن برای مشاهده قلب، رگ های خونی، كليه ها، كبد و ساير اعضای بدن استفاده می كنند در دوران بارداری، پزشكان اين تصوير برداری برای مشاهده جنين استفاده می كنند. برخلاف اشعه ايكس امواج اين معايته شما را به اشعه ای منعكس نمی كند و مضر نمی باشد.  در طول معاينه شما رو يك تخت قرار می گيريد پزشك مخصوص دستگاهی را به نام مبدل بر روی بخشی از بدن شما حركت می دهد. اين مبدل، امواج صورتی را ارسال می كند كه از بافت درون بدن شما تصوير برداری می كند.

در بخش سونوگرافی درمانگاه انصار تمامی سونوگرافی های روتين، سونوگرافی های تخصصی زنان و كالر داپلر با بهترين دستگاه روز دنيا توسط پزشكان متخصصين مجرب خانم و آقا انجام می شود. سونوگرافی های روتين سونوگرافی بارداری (سونوگرافی جفت و جنين، تعين جنسيت، سونوگرافی غربالگری سه ماه اول بارداری) شكم و لگن رحم و ضمائم سونوگرافی نسج نرم سونوگرافی تيروئيد سونوگرافی بيضه سونوگرافی تخصصی زنان سونوگرافی ترنس واژينال سونوگرافی برس(سينه) سونوگرافی های كالرداپلر

ماموگرافی انجام رادیوگرافی از نسج نرم سينه ها اسـت و عمدتاً بـه منظور شناسایـی و تشخیص سرطان سينه و نیز به منظور ارزیابی توده‌ های قابل لمس و ضایعات غیر قابل لمس سينه مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

به طور تخمینی می‌ توان گفت که با استفاده از ماموگرافی، سرطان سينه دو سال قبل از قابل لمس شدن ضایعه غیر طبیعی قابل شناسایی است.

بدين منظور ماموگرافی ديجيتال درمانگاه خيريه انصار با بهترين كيفيت و با بهره برداری از بهترين تجهيزات به روز دنيا توسط كارشنان مجرب خانم در خدمت بانوان گرامی می باشد. لازم به ذكر است گزارشات تكميلی ماموگرافی در جهت تشخيص صحيح و به موقع عزيزان، توسط پزشك متخصص در كوتاه ترين زمان به مراجعين ارائه می شود.

تصاویر بخش

تصاویر بخش

دکتر مقدسی مسئول فنی تصویربرداری
Department-Clinic-Logo-Tak-Pezeshk
home-2_section_01-01

چند توصیه مهم

  • ناحیه مورد آزمایش عاری از هرگونه جسم فلزی و متراکم باشد.
  • لباس راحت بپوشید و یادتان باشد لباستان عاری از هرگونه جسم فلزی باشد.
  • حتی‌الامکان پیش از انجام تصویربرداری از فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
  • از بردن تلفن همراه به داخل اتاق تصویربرداری خودداری کنید.

مسئول فنی بخش

دکتر سید حسن مقدسی

تیم پزشکی