برگزار همايش پيشگيری از سرطان

 

همايش سرطان سينه با هدف ارتقای سلامت زنان جامعه و با همكاری و مشاركت درمانگاه خيريه انصار، بيمارستان سوم شعبان و بيمارستان بازرگانان و شهرداری منطقه 12 در تاريخ 16 بهمن برگزار شد.

مديريت درمانگاه انصار در گفت و گو با سايت رسمی درمانگاه انصار در اين باره گفت اين همايش آموزشی با هدف آگاهی بخشی و آموزش در راستای كمپين ملی و مبارزه با سرطان و ترويج خود مراقبتی برای بانوان در تاريخ 16 بهمن برگزار شد.

خانم فريده فضعلی در ادامه افزود: آموزش و ترويج تشخيص زود هنگام و غربالگری دو جزء اصلی تشخيص زود هنگام سرطان هستند و از آنجا كه سرطان سينه شايعترين سرطان در جهان و رتبه اول در بانوان ايرانی را داراست و زنان مبتلا در كشور ما يك دهه جوانتر از كشورهای اروپايی و آمريكايی هستند پيشگيری موثرترين و مقرون به صرفه ترين شيوه مبارزه با سرطان است.

از اين رو روزجهانی سرطان فرصت بسيار خوبی است كه اطلاع رسانی درباره پيشگيری و تشخيص از ابتلا به انواع بيماری های زنان و همچنين غربالگری های دروه ای كه می تواند زندگی بانوان را نجات دهد، بيشتر شود.

در انتها همچنين اضافه نمودند: بانوان كه در اين همايش حضور داشتند توسط درمانگاه انصار و بيمارستان سوم شعبان غربالگری رايگان می شوند و توصيه می كنيم كه همه خانم ها به طور منظم خود آزمايی و غربالگری سالانه را انجام دهند.